پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
معاون وزیر نیرو بررسی کرد

از سد‌های خالی تا شرایط جیره بندی آب در ایران

بحران آب چندین سال است که مهمان ناخوانده ایران شده، مهمانی که در سال‌های‌تر خوش سفر و در سال‌های خشک بسیار بد سفر می‌شود و ۱۴۰۰ ظاهرا از آن سال‌های خشک و بی آبی است که حتی شائبه جیره بندی آب را هم ایجاد کرده است.
سید رضا نورانی، رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی بیان کرد

رشد قارچ گونه میوه‌های قاچاق در سایه بی‌نظارتی دستگاه‌های متولی / ستاد مبارزه با قاچاق کالا کجاست؟

قاچاقچیان میوه در حالی تنوع میوه‌های عرضه شده خود را بالا برده اند که تا دیروز انواع این میوه‌ها در بازار کمتر از تعداد انگشتان دست بود؛ اما در حالی که دستگاه‌های نظارتی ازجمله گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چرت نیمروزی به سر می‌برند، عرضه میوه‌های قاچاق شدت گرفته است.
آژیر بحران در بازار مسکن

با روند کنونی در ۵ سال آینده، هم تعداد مستاجران افزایش می‌یابد

نیاز به مسکن و روند‌های طرف تقاضا و آنچه در طرف عرضه و قیمت‌ها رخ میدهد نشان از شکاف قابل توجه در این حوزه دارد که پیامد‌های آن در سال‌های آتی دامنگیر کشور خواهد شد و دستیابی به آنچه که در اصل ۳۱ قانون اساسی مصرح شده است را بیش از پیش با چالش مواجه می‌کند.

آپارتمان قدیمی در تهران چند؟

به دلیل افزایش قیمت مسکن، سهم واحد‌های قدیمی در معاملات شهر تهران به بالاترین میزان خود طی هفت سال اخیر رسیده و این در حالی است که برای خرید یک آپارتمان کوچک بالای ۱۵ سال در پایتخت به حداقل نقدینگی ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است.

ریزش قیمت شدید در بازار مسکن / لیست ارزان‌ترین خانه‌ها

بازار مسکن پس از افزایش قیمت ۷۰۰ درصدی در ۷ سال گذشته با ریزش قیمت به استقبال مذاکرات وین می‌رود.

روش فرار از مالیات خانه‌های خالی!

اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: با انجام معاملات صوری توسط برخی مالکان با بنگاه‌های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی برخورد می‌کنیم.
منصور غیبی، کارشناس حوزه مسکن مطرح کرد

نقطه کور مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی / ثبت املاک در سامانه مانع از فعالیت دلالان نمی‌شود

یک کارشناس حوزه مسکن با بیان اینکه ثبت املاک مسکونی در سامانه اسکان مانع از فعالیت‌های دلالان و سوداگران در بازار مسکن نمی‌شود، گفت: هرچند انتظار می‌رفت سال گذشته به دلیل شرایط کرونا مستاجران جابه جا نشوند؛ اما مطالعات میدانی نشان می‌دهد اگر جابه جایی بیشتر از مدت مشابه سال ۹۸ نبود، معادل آن شکل گرفت و اجاره نشینی به طور بی سابقه‌ای افزایش یافت.
یک کارشناس بازار موبایل تشریح کرد

کاهش ۳۰ درصدی فروش تلفن همراه در بازار / زمزمه گرانی موبایل به گوش می‌رسد

خرید و فروش در بازار تلفن همراه «چارسو» به عنوان قلب تپنده این صنف در حالی از در‌های پشتی پاساژ در تب و تاب است که خبر‌های خوبی از آینده این بازار به گوش نمی‌رسد؛ زیرا رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران معتقد است افزایش ۶ برابری حقوق ورودی همه کالا‌های دیجیتال به هر حال تاثیر خود را بر بازار موبایل هم می‌گذارد.

تداوم رکود در بازار خودرو / مردم به قیمت‌های فضای مجازی اعتنا نکنند

تعطیلی نمایشگاه‌داران خودرو به علت کرونا، سبب شده تا در عمل خرید و فروشی در بازار شاهد نباشیم. در این میان دلالان و واسطه‌ها در فضای مجازی قیمت‌های غیرواقعی و بالا برای خودرو‌های خود اعلام می‌کنند.

با کلاب هاوس (Clubhouse) بیشتر آشنا شوید

کلاب هاوس (Clubhouse) یک شبکه اجتماعی مبتنی بر صوت است که از چندی پیش با حضور ایلان ماسک در یکی از اتاق‌های گفتگو این شبکه، بر روی زبان‌ها افتاد.
۱
گوناگون