پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

بلاتکلیفی ارز روغن خام وارداتی

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی گفت: چندین ماه از رسوب حدود ۲۰۰ هزار تن روغن خام بخش خصوصی در بنادر می گذرد و متاسفانه ارز لازم توسط بانک مرکزی تخصیص داده نشده است.

سرعت اینترنت موبایل در ایران چقدر است؟

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۲.۳۰ مگابیت‌برثانیه و رتبه‌اش ۸۰ جهانی است، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت نیز ۲۱.۳۵ مگابیت‌برثانیه است و در جایگاه ۱۳۴ اینترنت ثابت در جهان قرار دارد.

رشد ۱.۵ درصدی تولید خودرو تا پایان مردادماه

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۸۶ هزار و ۲۷۷ دستگاه خودرو از سوی خودروسازان داخلی از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه است. آماری که حکایت از رشد ۱.۵ درصدی در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته دارد.

افزایش ۹ درصدی تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور

میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی کشور از ابتدای سال تاکنون با افزایش ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز ۱۷۳ میلیون مگاوات ساعت عبور کرده است.

بازار سیاه بلیط‌های پرواز اربعین

۱۷ شهریور امسال سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تعیین قیمت ۵ میلیون تومانی بلیت پرواز‌های رفت و برگشت اربعین خبر داد.

چالش افزایش سهمیه زائران ایرانی و پروازهای اربعین

در شرایطی که رییس جمهور وعده داد سهمیه زائران ایرانی برای اربعین افزایش پیدا خواهد کرد، شرکت‌های هواپیمایی گرچه آمادگی کاملی برای انجام این سفرها را دارند اما برای برنامه‌ریزی این پروازها باید از مدت‌ها قبل اعلام می‌شد.
یک کارشناس اقتصادی تشریح کرد

پایان احتکار زمین‌های دولتی، ساخت مسکن را سرعت می‌دهد

یک کارشناس اقتصادی، قانون جهش تولید را مکمل طرح ساخت یک میلیون واحد مسکونی دانست و گفت: احتکار زمین‌های دولتی با اجرای این قانون به پایان می‌رسد و رکود در بخش ساخت‌و ساز با تامین زمین و افزایش سرعت ساخت و ساز، کاهش خواهد یافت.

وزیر راه ۱۰ فرمان اجرایی خود را ابلاغ کرد

وزیر راه و شهرسازی در راستای برنامه‌های رئیس جمهور ۱۰ فرمان راهبردی وزارت راه و شهرسازی را برای اجرا و اقدام عاجل ابلاغ کرد.

ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور امکان‌پذیر است

نایب رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به عقب ماندگی سالیانه ساخت ۷۰۰ هزار واحد مسکونی گفت: ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، در صورت تامین زمین و منابع مالی، قابل اجرا است.

ممنوع الورود شدن کامیون‌های ایرانی به اروپا در صورت عدم نوسازی

مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: اگر نوسازی ناوگان در ایران به خوبی اجرا نشود در آینده ممکن است برای ورود کامیون‌داران ایرانی به کشور‌های اروپایی به مشکل برخورد کنیم و هم اکنون کامیون‌داران روسی و ترک برنده رقابت در بازار حمل‌ونقل بین‌المللی هستند.
۱
گوناگون