پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

رونمایی از پارت دوم تجهیزات هندی ها در چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پارت دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در چابهار، به زودی وارد بندر شهید بهشتی می‌شود.

افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: تقاضا برای استقرار و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه در حال افزایش است.

رشد ۶۱ درصدی سرمایه‌گذاری داخلی در منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار‌های سازمان منطقه آزاد اروند گفت: میزان سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند در ۱۱ ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۶۱ درصد رشد داشته است؛ بنابراین رشد ۶۱ درصدی سرمایه‌گذاری در بخش داخلی نشان از بهبود زیرساخت‌ها و امکانات لازم داشته است. این سرمایه گذاری‌ها در بخش‌های صنعتی، تولیدی، گردشگری، خدماتی و بازرگانی بوده است.

صادرات برندهای عطر و ادکلن قشم به کشورهای حوزه خلیج فارس

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدید‌های مستمر خود از پروژه‌های اقتصادی، عمرانی، خدماتی و گردشگری و... سطح جزیره قشم از محل دو مجموعه تولیدی عطر اطلس و کارن زیما بازدید کرد و از نزدیک روند اجرای این پروژه‌ها را مورد بررسی قرار داد.

طرح ساماندهی و هوشمندسازی مدیریت ترافیک مرزی در بازرگان

با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و گمرک ج. ا. ا. این سامانه با سایر سامانه‌های ذیربط از جمله سامانه پنجره واحد گمرک متصل شده و ضمن تبادل اطلاعات یکپارچگی فرایند‌های سازمانی بین منطقه آزاد، گمرک و پایانه مرزی را تضمین خواهد نمود.

قشم در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته تهران

منطقه آزاد قشم در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته تهران با هدف معرفی فرصت‌ها و جاذبه‌های گردشگری و توانمندی‌های صنایع دستی بومی حضور یافت.

رشد ۷۸ درصدی مبادلات تجاری بندرکاسپین در سال جاری با پهلوگیری ۱۶۸ کشتی

امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۶۸ فروند کشتی در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و بارگیری شده که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۱۰۹ فروندکشتی بوده است.

مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری به کجا رسید

نایب رییس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری محصور مانند کیش که امکان کنترل مبادی ورودی و خروجی در آن وجود دارد، برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

کارکرد مناطق ویژه اقتصادی در اقتصاد کشور تشریح شد

مدیرعامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه، کارکرد مناطق ویژه اقتصادی در اقتصاد کشور را تشریح کرد.

آموزش هوانوردی در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از انعقاد تفاهم نامه فی مابین سازمان منطقه آزاد اروند و مرکز آموزش هوانوردی کشور، خبر داد.
۱
آخرین اخبار
گوناگون