پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار

کمبود عرضه ۴۰۰ تن مرغ در روز

با وجود کمبود عرضه مرغ در بازار و افزایش قیمت آن در بعضی از واحدهای صنفی به بیش از ۳۲ هزار تومان، برخی از مسئولان اقتصادی تاکید دارند که قیمت مرغ در خرده فروشی ها همچنان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

حساب های درآمدی و مالی پایانه‌های فروشگاهی ساماندهی می شود

نمایندگان مردم در خانه ملت اشخاص حقوقی و مالکان واحد‌های صنفی را به منظور اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی موظف به معرفی یکی از حساب‌های بانکی خود به عنوان حساب فروش تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ کردند.

رشد ۱۴۹ درصدی قیمت روغن در یک سال اخیر؛ حلبی آباد!

روغن در یک سال گذشته حدود ۱۴۹ درصد گران‌تر شده است. کارشناسان می‌گویند که عدم تخصیص به موقع ارز در ماه‌های گذشته و افزایش قاچاق کالا مهم‌ترین عوامل کمبود و گرانی این کالا در ماه‌های گذشته هستند. حالا در شرایطی که خبر از شیوع موج چهارم کرونا به گوش می‌رسد، مردم ناچارند برای خرید یک حلب روغن، ساعت‌ها در صف‌های طولانی انتظار بکشند.

جشنواره فروش نوروزی از ۲۰ اسفندماه آغاز می‌شود / عرضه کالا‌ها با ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف

فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به مزیت‌های برگزاری جشنواره فروش نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) گفت: از ۱۳۵ اتحادیه واحد‌های صنفی مختلف در تهران، واحد‌های صنفی حدود ۵۰ اتحادیه در این جشنواره مشارکت فعالی کرده اند.

راه تنظیم بازار تعادل در عرضه و تقاضا است

اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران با تأکید بر اینکه نظارت دولت نباید خیلی طولانی شود، گفت: نظارت دولت باید در پروسه زمانی کوتاه مدت انجام شود اما در کشور ما به یک رویه تبدیل شده است.

در تامین گوشت قرمز کمبودی نداریم

مقدسی، رئیس کانون انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در روز‌های پایانی سال انجمن صنفی گاوداران ایران آمادگی گوشت گوساله زنده را به نرخ ۴۴ هزار تومان به دولت بفروشد.

رشد ۴۰ درصدی دستمزد در مقایسه با افزایش هزینه ها صفر است

حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار با بیان اینکه تعیین سبد معیشت کارگران کارایی و اثر بخشی لازم را در جبران عقب ماندگی دستمزد نداشته است، می‌گوید: در بهترین شرایط امسال هم ۳۵ الی ۴۰ درصد به حداقل دستمزد سال گذشته افزوده خواهد شد که در مقایسه با افزایش هزینه‌ها تقریبا صفر است.

صاحبان حرف و مشاغل پزشکی مکلف به استفاده از پایانه‌ فروشگاهی شدند

نمایندگان مردم صاحبان حرف و مشاغل پزشکی را مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی کردند.

احتکار به کمبود روغن در بازار دامن زد

جدی، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید برخی افراد کالا‌های اساسی موردنیاز مردم را در انبار‌ها احتکار می‌کنند تا با توجه به نزدیکی به عید نوروز و ماه رمضان گرانتر از ارزش واقعی به فروش رسانند.

افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان دولت متناسب با نرخ تورم نیست

اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قدرت خرید مردم کاهش یافته و تقویت حقوق و دستمزد کارگران برای خرید کالا‌های اساسی ضروری است، گفت: با توجه به میزان نرخ تورم و افزایش مکرر قیمت کالا‌ها در سال جاری، افزایش ۲۵ درصدی کارکنان دولت بسیار ناچیز است.
۱
گوناگون