پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مطرح کرد

آیا لوازم خانگی ارزان می‌شود؟ / ۵۰ درصد لوازم خانگی در بازار قاچاق است

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: هرچند مردم منتظر ارزانی لوازم خانگی با ریزش نرخ ارز هستند؛ ولی حداقل باید یک سال مولفه‌های تولید ثبات قیمت داشته باشند و بسته‌های حمایتی دولت از تولیدکنندگان تداوم یابد و کالای قاچاق وارد نشود تا شاهد ثبات قیمت‌ها باشیم؛ اما آیا این شرایط خاص در سالی که سکان کشتی دولت در حال تغییر ناخداست، عملی خواهد شد؟

بخش خصوصی یار شاطر است نه بار خاطر! / می‌توانیم همکار خوبی برای دولت باشیم

عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه بخش خصوصی یار شاطر و بار خاطر نیست، گفت: شرط حضور بیشتر بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی کشور، شناخت توانمندی‌های این بخش است.

مراقب واکس‌های تقلبی در کارواش‌ها باشید / اختلاف ۶۰۰ هزار تومانی بسته اسپری اصلی از تقلبی

اشرفی، مدیرفروش شرکت تولیدکننده انواع اسپری واکس لاستیک و داشبورد با اشاره به اینکه واکس‌های در دست مصرف کنندگان خرد اغلب اصلی هستند، گفت: بازار مصرف واکس‌های تقلبی بیشتر در کارواش‌ها است.

جایگاه ۲۲ ایران در تولید شکر / هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان

در حالی که پس از یک ماه افزایش قیمت شکر از سوی مسئولان تایید شد، قیمت هر کیلوگرم شکر خانوار در بخش خرده فروشی ۱۵ هزار تومان اعلام شد.

مرغ با قیمت ۳۰ هزار تومان نیز همچنان نایاب است

در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰، دولت ادعا می‌کرد در صورتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده نشود، مرغ به ۳۰ هزار تومان می‌رسد، حال شاهدیم باوجود تخصیص ارز مذکور؛ دولت مرغ را با قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه می‌کند.

اعتراض نمایندگان مجلس به افزایش قیمت نان بدون مصوبه قانونی

حسینی کیا، نماینده مجلس از یارانه ۳۵ هزار میلیارد تومانی نان گفت و افزود: در شرایط سخت اقتصادی دولت باید این منابع را تامین کند.

شکر رسما گران شد

حنان، عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در نامه‌ای به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها گرانی شکر خانوار را ابلاغ کرد.

میوه هست؛ اما گران

کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی، با اشاره به فراوانی محصول در فصل بهار، افزایش قیمت را به دلیل وجود تورم، توجیه کرد.

سالن‌های نمایش ضرر می‌دهند؛ آپارات پردیس‌های سینمایی رو به خاموشی

پردیس‌های سینمایی هویزه، اطلس و آفریقا در مشهد مقدس اگرچه بعد از مدتی تعطیلی از ۱۸ اردیبهشت‌ماه بازگشایی شدند، اما واقعیت این است که هنوز استقبال چندانی از آن‌ها نشده و فروش گیشه در رکود است.
محمدعلی صدیقی عضو سابق هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران مطرح کرد

از سال ۹۶ دو سوم سرمایه اصناف از بین رفت / صاحبان صنوف به فکر قطعی برق هستند نه انتخابات!

عضو سابق هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران می‌گوید: دولت جامعه صنفی را به خاک سیاه کشاند و تا ۵ سال آینده اثری از حضور اصناف در عرصه‌های اقتصادی به معنی واقعی نخواهد بود.
۱
گوناگون