پایگاه خبری، تحلیلی نشان تجارت

اخبار
رشد ۱۲.۸ درصدی نقدینگی:

رشد ۱۲.۸ درصدی نقدینگی

رییس کل بانک مرکزی گفت:‌ حجم نقدینگی در پایان مردادماه امسال به رقم ۳۹ میلیون و ۲۱۴ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲.۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

ابعاد مالی و دریافتی‌های کشور‌های رابط از پناهجویان / کدام کشور‌ها از بحران پناهجویی سود می‌برند؟

در عین حال که کمک‌های مالی به سوی ترکیه برای نگهداری پناهجویان سرازیر می‌شود، اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان، ترکیه را به استفاده ابزاری از پناهجویان برای اعمال فشار بر اروپا متهم می‌کنند.
مقاومت خودروسازان در برابر مصوبه جدید شواری رقابت

سهیم شدن خریدار در خودرو با پیش پرداخت لغو می‌شود؟

پس از گذشت دو هفته از اعلام مصوبه جدید شورای رقابت در سهیم‌شدن خریداران در بخشی از خودرو با پیش‌پرداخت، سایپا اعلام کرده تا تعیین تکلیف شدن این مصوبه پیش فروش خودرو‌ها متوقف خواهد بود.
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی بیان کرد

سکوت عجیب وزارت بهداشت در مقابل درخواست فروش آنلاین دارو / اعتراض پلتفرم‌های فروش آنلاین دارو به رویکرد وزارت بهداشت اوج گرفت

گره فروش آنلاین دارو تا جایی کور شده که رئیس هیات مدیره اسنپ دکتر از فرستادن بازرس و ارسال نامه اخطارآمیز دانشگاه‌های علوم پزشکی به داروخانه‌های همکار این پلتفرم گلایه می‌کند. این در حالی است که رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی نیز می‌گوید منتظر استقرار تیم جدید در وزارتخانه بهداشت و سازمان غذا و داروست تا شاید مسئولان دولتی دست از سنگ اندازی در مقابل استارتاپ‌های فروش آنلاین دارو بردارند.

شبکه مخوف مالی و درآمد نجومی طالبان / حقوق طالب‌ها از کجا پرداخت می‌شود؟

سازمان ملل در سال ۲۰۱۲ علیه این تصور عمومی که اقتصاد مبتنی بر تریاک منبع اصلی درآمد طالبان است، هشدار داده بود. کارشناسان سازمان ملل هشدار داده بودند که این تصور اشتباه که طالبان تنها از کشت خشخاش و توزیع مواد مخدر به درآمد می‌رسد، خطایی راهبردی و استراتژیک است
وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد

سند ملی فراگیری مالی در وزارت اقتصاد آماده شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی در سی و یکمین همایش بانکداری اسلامی از آماده شدن سند فراگیری مالی در این وزارتخانه خبر داد و افزود، با تصویب و اجرای این سند، دسترسی به منابع مالی و بانکی برای عموم مردم تسهیل و توزیع منابع در نظام بانکی عادلانه تر خواهد شد.

آغاز پرداخت مابه‌التفاوت حقوق فروردین۱۴۰۰ بازنشستگان

از روز گذشته و همزمان با آغاز واریز حقوق مرداد ماه بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان (سایر سطوح) نیز واریز شده است.

تاکید برتأمین کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم / ذخایر راهبردی کشور تکمیل شود

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه و به ریاست سید ابراهیم رییسی تشکیل شد.

چند توصیه ارزی به دولت جدید

یک کارشناس اقتصادی ضمن بیان چند توصیه ارزی به دولت رییسی، گفت: یکی از سیاست‌های ارزی مهم که در پیش روی دولت رئیسی قرار دارد، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و چند نرخی بودن دلار است.

طرح اصلاح ساختار بودجه؛ گام نخست مجلس برای تغییر نظام بودجه ریزی

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: لایحه بودجه باید مانند تابلویی، مسائل اساسی را نشان دهد.
۱
آخرین اخبار
گوناگون