کد خبر: ۳۲۲۱۵
۲۰:۱۷ -۱۳ مرداد ۱۴۰۰
به دنبال انتشار گزارشی از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در خبرگزاری بازار عده‌ای از بازنشستگان اعلام کردند که به جای افزایش حقوق، تورم و افزایش قیمت‌ها را مهار کنید.

به جای افزایش مستمری تورم و گرانی را مهارکنید| کنترل بازار از دست دولت خارج شده است

نشان تجارت - «محمد حسینی» یکی از بازنشستگان تامین اجتماعی در پیامی به خبرگزاری بازار تاکید کرد: این افزایش را نخواستیم، تورم وگرانی را مهار کنید، شما را به دین و مذهب قسم می‌دهیم گرانی را مهارکنید، هرچند که می‌دانیم کنترل بازار از دست دولت خارج شده است.

یک بازنشسته دیگر تامین اجتماعی گفت: مسئولان تامین اجتماعی خودشان وضعیت گرانی را می‌دانند و وقتی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مستمری ماهانه ما واریز می‌شود، همه اش برای پرداخت قرض به مغازه‌های نانوایی محل پرداخت می‌شود.

این جز شرمندگی چیز دیگری برای ما ندارد

این بازنشسته که خواست نامش اعلام نشود اظهارداشت: با این مستمری اگر یک جفت جوراب بخریم از دوم تا سی ام ماه باید بی پول بمانیم، خیلی سخت است نتوانی خواسته بچه ات را برآورده نکنی و این جز شرمندگی چیز دیگری برای ما ندارد.

«صابر احمدی» یکی دیگر از بازنشستگان تامین اجتماعی هم گفت: من تازه مستمر بگیر شده ام و از طرفی دو میلیون برجی پول معیشت میدهند، دست دولت درد نکند، ولی خدا شاهد است فقط خانه را با دست خالی اداره می‌کنیم و کرایه خانه را نمی‌توانم پرداخت کنم.

این بازنشسته تاکید کرد: این وضعیت را ادامه دهید، پنج دهه تورم و گرانی که چیزی نیست، شاید تورم خودش از رو رفت.

با این میزان حقوق بازنشستگی همیشه هشتمون گرو نهمونه

یک بازنشسته تامین اجتماعی با اشاره به افزایش مستمری حداقل بگیران گفت: والا ما که ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مستمری می‌گیریم همیشه «هشتمون گرو نهمونه»، لعنت بر باعث و بانی این همه تورم که همه مردم را نگران کرده است.

«حبیب الهی» بیان کرد: من به جاری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۳ میلیون و ۵۰۰ تومان از تامین اجتماعی دریافتی دارم، با وجود خانه اجاره‌ای و دو فرزند محصل، چطور می‌توانم این زندگی را اداره کنم؟

بازنشسته دیگری معتقد است که اگر دولت به جای سیاست و توافق با آمریکا به اقتصاد داخلی بهاء داده بود وضعیت الان به مراتب بهتر از این شرایط بود.

حقیقتا با این دریافتی و مستمری احساس می‌کنم درجهنم هستم

«علی صوفی» افزود: حقوق من ۴میلیون و۲۰۰ هزار تومان است، مستاجرم و همسرم نیز دیابت دارد و نیاز شدید به رژیم غذایی دارد، اما حقیقتا با این دریافتی و مستمری احساس می‌کنم در جهنم هستم، همین!

«افسون رحمتی» دیگر بازنشسته تامین اجتماعی با بیان اینکه واقعا با ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان چه امیدی به زندگی می‌شود، داشت؛ گفت:‌ای داد و بیداد سرپرست خانوارم و مستاجر قیمت خانه‌های معمولی در اطراف تهران ۲۵۰ پیش ۵ میلیون اجاره از کجا بیارییم این پول را پرداخت کنیم.

«پروین قاسمی» یکی از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی می‌گوید: دولت چرابدهی خود را به بازنشسته‌ها نمی‌دهد مگه طلب داشتن اینقدرسنگینه که شانه خالی می‌کنند.

وی اظهارداشت: دولت توان اداره مملکت را ندارد بهترین کار این است که کار را به کاردان بسپارید، زعمل کار براید نه با دزدی و اختلاس و گرانفروشی جز نارضایتی ملت چیز دیگری ندارد.

«حسین اعظامی» یکی دیگر از بازنشستگان تامین اجتماعی تاکید کرد: آقای روحانی واقعا شرمنده کردید، همه بازنشستگان تامین اجتماعی با این کار‌ها سوختند.

«ایرج احمدی» نیز با اشاره به گرانی میوه و هزینه‌های زندگی گفت: من دوهفته است که نتونستم برای خونه خود میوه بخرم؛ دیروز رفتم یه هندونه خریدم کیلویی ۴ هزار تومان بود و قدرت خرید آن را نداشتم.

اگر ۱۰ میلیون تومان هم بگیری جوابگوی این تورم نیست

وی اظهارداشت: چرا افزایش حقوق را در سال ۱۴۰۰ منت می‌گذارید، اگر ۱۰ میلیون تومان هم بگیری جوابگوی این تورم نیست، دولت اگر خیلی به فکر مردم است، تورم را کنترل کند.

«مریم حسنی» بازنشسته دیگر تامین اجتماعی بیان کرد: خسته نباشید مسئولان محترم، خواهش می‌کنم که یک روز شخصا برای خرید گوشت و میوه به بازار تشریف ببرید و پس از اطلاع از قیمت اجناس و میوه بعدا تصمیم بگیرید.

یک بازنشسته تامین اجتماعی نیز به خبرگزاری بازار گفت: با همین مقداری که حقوق‌ها را افزایش دادند من هزینه و مخارج زندگی را کم می‌آورم. هزینه‌ها بسیار بالا است و حقوق کفاف نمی‌کند.

«مریم برزی» خاطر نشان کرد: چقدر باید تکرار کنید که حقوق‌ها افزایش یافته است، شما باید ببیند که قیمت‌ها چقدر افزایش یافته است.

با افزایش ۷ برابری قیمت‌ها بازنشستگان طعم شیرینی افزایش مستمری خود را نچشیده اند

این در حالی است دو روز پیش علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: با افزایش ۷ برابری قیمت‌ها وهزینه‌های زندگی، متاسفانه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی طعم شیرینی افزایش مستمری خود را نچشیده اند.

وی اظهارداشت: در این شرایط که شاهد افزایش افسار گسیخته قیمت‌ها و تورم هستیم با وجود افزایش قابل توجه مستمری بازنشستگان در سال جاری فقط برای بازنشستگان جز شرمندگی از خانواده چیزی دیگری باقی نمانده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران معتقد است هم اکنون هزینه سبد خانواده‌ها به حدود ۱۰ میلیون تومان رسیده و حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی نیز به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته، اما این حقوق فقط ۴۰ درصد هزینه‌های بازنشستگان را پوشش می‌دهد.

هرچه مستمری‌ها افزایش یابد بازهم قدرت خرید بازنشستگان کم می‌شود

دهقان کیا بیان کرد: در ۴ ماهه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته قیمت‌ها را تا ۷۹ درصد افزایش یافته در حالی که با متناسب سازی، حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ۵۰ درصد افزایش یافته است و این نشان می‌دهد که هرچه مستمری‌ها افزایش یابد بازهم قدرت خرید بازنشستگان کم می‌شود.

به گفته وی، این شرایط سبب می‌شود که تورم و افزایش قیمت ها، مستمری بازنشستگان را بلعیده و قدرت خرید آن‌ها را ضعیف کرده و در نهایت سفره خالی بازنشسته‌ها هر روز نسبت به روز گذشته کوچکتر می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران تاکید کرد: انتظار داشتیم که دولت تورم را کنترل کند و همزمان با متناسب سازی قدرت خرید مردم افزایش یابد، اما تورم بیش از ۴۱ درصدی همه اقدامات را در این زمینه بی فایده کرده است.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون