کد خبر: ۳۲۰۵۵
۱۸:۳۶ -۱۰ مرداد ۱۴۰۰
بانک مرکزی چین اعلام کرد که اعمال فشار بر بازار ارز‌های رمزنگاری شده ادامه دارد.

بازار ارزهای چین

نشان تجارت - بانک مرکزی چین پس از تشدید محدودیت‌های خود در بخش ارز‌های رمزنگاری شده در اوایل سال جاری، اعلام کرده که فشار بالای نظارتی بر معاملات و سفته بازی‌های ارز‌های رمزنگاری شده را حفظ خواهد کرد. روز شنبه بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که بر بستر مالی شرکت‌ها نظارت خواهد کرد تا اقدامات خود را طبق مقررات تصحیح کنند. روز جمعه سیاست گذاران برای بحث درباره اولویت‌های کاری در نیمه دوم سال ملاقات کردند.

چین شدیدترین سرکوب معاملات و استخراج ارز‌های رمزنگاری شده را از سال ۲۰۱۷، در ماه‌های اخیر آغاز کرد، افزایش بیت کوین و سایر توکن‌ها، نگرانی مقامات از خطرات کلاهبرداری، پولشویی و مصرف بیش از حد انرژی را بالا برد. طی سال گذشته هم اقدامات نظارتی که رفتار انحصاری را در بستر‌های پرداخت آنلاین مانند گروه Ant داشت، اعمال کرد. بر اساس این بیانیه، بانک مرکزی چین برای جلوگیری از خطرات مالی بزرگ و کاهش تعداد موسسات مالی پرخطر در استان‌های کلیدی اقدام خواهد کرد. همچنین کار ایجاد قانون ثبات مالی که توسط معاون فرماندار در ماه مارس پیشنهاد شده بود را تسریع می‌کند.

این بانک تأکید کرد که سیاست پولی محتاطانه اش انعطاف پذیر، هدفمند، منطقی و مناسب خواهد بود و وعده داد که یک سیاست خوب طرح سیاسی چرخه‌ای متقابل را اجرا خواهد کرد، اصطلاحی با این معنا که مقامات با حمایت از سیاست، مدت زمان بیشتری از این بستر استفاده می‌کنند و از تحریک بیش از حد اقتصاد جلوگیری خواهند کرد.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون