کد خبر: ۲۹۳۴۱
۱۹:۵۷ -۰۸ خرداد ۱۴۰۰
کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی، با اشاره به فراوانی محصول در فصل بهار، افزایش قیمت را به دلیل وجود تورم، توجیه کرد.

قیمت میوه

نشان تجارتاسدالله کارگر با اشاره به اینکه همه ساله در فصل بهار با فراوانی و متنوع میوه روبه‌رو هستیم، گفت: وقتی تنوع زیاد باشد، انتخاب مردم به چند سو رفته و منجر به کاهش قیمت می‌گردد.

وی وضعیت کنونی رابه دلیل فروش «سر درختی ها» نظیر بادام و آلوچه، همراه با حساسیت دانست و افزود: در سنوات گذشته با افزایش این اقلام رو به رو بودیم؛ چراکه هوا گرم‌تر است و میوه‌ها با افزایش طول روز، فزونی می‌یابند.

کارگر همچنین قیمت گذاری را بر اثر عرضه و تقاضا دانست و تصریح کرد: در این فصل فرصتی برای دپو کردن نداریم و در این راستا وضعیت ما با زمستان و پاییز تفاوت می‌کند.

وی در پاسخ به چرایی افزایش قیمت اقلام مختلف میوه با وجود فراوانی، گفت: ضعف در تمام کار‌ها هست، اما باید به یاد داشته باشیم که قیمت میوه فارغ از تورم، تعیین نمی‌شود.

کارگر با اشاره به اینکه حمل و نقل و کود و مواد اولیه تا سه الی چهار برابر افزایش قیمت داشته است، گفت: کل پروسه باغداری و کشاورزی تورم زاست و میوه هم از این مقوله بیگانه نیست.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در مصاحبه با رادیو گفتگو، خاطرنشان کرد: فرزندم بار‌ها نسبت به گرانی میوه اعتراض کرده است؛ یعنی در واقعیت این گرانی ملموس است.

کارگر در توجیه این مطلب افزود: به واقع کشاورزی که کود و سم پای محصول می‌ریزد هم از گرانی گلایه دارد و وقتی او را می‌بینیم، نسبت به افزایش قیمت ها، متقاعد می‌شویم.

وی در پاسخ به اظهارنظر مجری برنامه که تاکید کرد اگر افزایش قیمت، عایدِ کشاورزان می‌شد، مردم مشکلی نداشتند و مسئله برسرِ سودبَری واسطه هاست، اظهار کرد: بله این مسئله درست است، ولی بحث ما قانع کردنِ مردم نیست.

کارگر تصریح کرد: ما با گران فروشان هیچ تعارفی نداریم.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون