کد خبر: ۲۸۱۳۳
۱۵:۳۱ -۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در هند بار دیگر یک رکورد جدید ثبت کرد.

کرونا در هند

نشان تجارت - مقامات هند امروز (شنبه) اعلام کردند با توجه به عبور تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور از مرز ۴۰۰ هزار نفر برای سومین روز متوالی، تعداد مرگ و میر ناشی از این ویروس نیز رکورد دیگری ثبت کرده است.

وزارت بهداشت هند گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۸۷ نفر جان خود را به دلیل ویروس کرونا در این کشور از دست داده‌اند و بدین ترتیب تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به ۲۴۰ هزار مورد نزدیک شده است.

طبق گزارشی که رویترز روز گذشته منتشر کرد تنها طی هفته‌ای که گذشت بیش از ۱.۵۷ میلیون نفر دیگر در هند به این ویروس مبتلا شده‌اند. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در هند هم اکنون به بیش از ۲۱.۴۹ میلیون نفر رسیده است.

موج جدید شیوع ویروس کرونا در هند مناطق روستایی را هدف قرار داده است، روستا‌های هند ۷۰ درصد جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری این کشور را تشکیل می‌دهد.

کارشناسان بهداشت و سلامت بر این باورند که تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کرونا در هند احتمالا ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از آمار‌های رسمی است.

گرچه هند بزرگترین تولیدکننده واکسن جهان به شمار می‌رود، ولی برای تولید واکسن کافی علیه ویروس کرونا با چالش‌های جدی روبرو شده است.

نارندرا مودی نخست وزیر هند به خاطر آنکه اقدامات سریع و لازم را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ نکرده، با انتقادات شدیدی روبرو شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون