کد خبر: ۲۷۹۷۹
۱۷:۱۸ -۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
مجتبایی، دبیرکل اتاق اصناف با اشاره به اینکه آذر ماه سال گذشته ۸۹۳ هزار فقره چک اصناف به ارزش ۲۳ هزار میلیارد تومان برگشت خورد گفت: وقتی اصناف آسیب ببیند، کل زنجیره اقتصاد کشور آسیب می‌بیند.

چک برگشتی

نشان تجارت - محمدباقر مجتبایی دبیرکل اتاق اصناف با اشاره به افزایش مسئولیت پذیری اصناف در رعایت پروتکل‌ها گفت: با ابن که اصناف در انتقال ویروس فقط ۱۵ درصد نقش دارند، نجیب بودن و شریف بودن آن‌ها باعث شده بیشترین فشار‌ها روی آن‌ها باشد.

مجتبایی با اشاره به این که آذرماه سال گذشته ۸۹۳ هزار فقره چک اصناف به ارزش ۲۳ هزار میلیارد تومان برگشت خورد گفت: وقتی اصناف آسیب ببیند، کل زنجیره اقتصاد کشور آسیب می‌بیند.

او با بیان این که همین الان اصناف ۵ هزار میلیارد تومان کاهش فروش دارند افزود: شاغلان در بخش مشال کوچک و متوسط با خانواده هایشان حدود ۳۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شوند که باید در این شرایط اوضاع آن‌ها را درک کرد.

مجتبایی خواهان انعطاف بیشتر در بحث تعطیلی مشاغل شد و گفت: پیشنهاد ما این است که با تلفیقی از واکسن زدن و حمایت و رعایت حداکثری پروتکل‌ها و مسئولیت پذیری و نظارت بیشتر، بخش عمده اصناف را از حکم کلی تعطیلی خارج کرد.

منبع: بازار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون