کد خبر: ۲۶۴۳۲
۱۱:۴۱ -۲۲ فروردين ۱۴۰۰
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود.

قالیباف

نشان تجارت - محمد باقر قالیباف در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس و در پایان رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده شده از شورای نگهبان، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده از قوانین مادر و اساسی است که می‌تواند در اصلاحات اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده موجب شفافیت اطلاعات اقتصادی، دریافت عادلانه مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود، افزود: در این اصلاحیه ممیز محوری حذف و سامانه محوری مبنا قرار گرفته است. همچنین رسیدگی به حل اختلافات شفاف و عادلانه می‌شود. ضمن اینکه به بخش خصوصی و تولید کننده‌ها در حوزه پرداخت مالیات و استرداد مالیات نیز توجه شده است.

وی با قدردانی از دولت، وزارت اقتصاد و نمایندگان و کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم این قانون بتواند در موضوع کسری بودجه، امکان تامین هزینه‌های دولت از درآمد‌های مالیاتی و گمرکی را فراهم کند و ما با تصویب چنین قوانینی به سمت اصلاحات اقتصادی گام برداریم.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نبض بازار
گوناگون