تاریخ انتشار:۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
کد خبر: ۹۳۶۶
print
email
سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران پس از کسب عنوان چهارمی رقابتهای جهانی گفت: این تیم شایستگی ایستادن بر سکوی نخست را داشت، اما گرفتار بدشانسی و ناداوری شدیم.
ورزش و جوان- غلامرضا محمدی پس از کسب عنوان چهارمی تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ آتن یونان اظهار داشت: هر چند این تیم نسبت به سال گذشته با چهار پله صعود در رده چهارم جهان قرار گرفت و از سوی دیگر با ۵ مدال رنگارنگ، یک مدال بیشتر از دوره قبل گرفتیم، اما از  نتیجه کسب شده راضی نیستم، چراکه این تیم استحقاق ایستادن بر سکوی قهرمانی جهان را داشت.

 

وی ادامه داد: سطح رقابتهای امسال بسیار بالا بود و کشوهای صاحب نام کشتی مثل آمریکا، آذربایجان، روسیه، گرجستان و ژاپن سرمایه گذاری زیادی برای این رده انجام داده اند و هدفشان موفقیت در المپیک است. ما هم سعی کردیم با برنامه ریزی خوب بهترین نمایش را داشته باشیم، اما در برخی مبارزات بدشانسی آوردیم و از سوی دیگر همه دیدند که با ناداوری حق دو کشتی‌گیر ما را خوردند.

 

محمدی تصریح کرد: اگر یکی از دو کشتی‌گیر ما که با ناداوری حقشان خورده شد در جدول می ماندند ما به راحتی بر سکوی نخست ایستاده بودیم.

 

وی با ابراز نارضایتی از قوانین جدید کشتی و برگزاری مسابقات هر وزن در دو روز گفت: شرایط اصلا مساعد نیست و اکثریت کشورها از این موضوع ناراضی بودند، چراکه این شکل برگزاری باعث خستگی بیشتر کشتی گیران می شود و  به لحاظ حفظ سلامتی و اصول علمی روش غلطی است.

 

سرمربی تیم کشتی نوجوانان ایران گفت: امیدوارم قانون جدید در برگزاری مسابقات هر چه سریعتر اصلاح شود، چرا که این نوع برگزاری مسابقات به کشتی جهان لطمه وارد خواهد کرد.

 

وی در پایان افزود: خوشبختانه این دیدگاه و برنامه در فدراسیون کشتی وجود دارد که ما بتوانیم این نوجوانان را برای آینده آماده حضور در مسابقات مختلف کنیم. این نوجوانان پشتوانه های ما در بزرگسالان هستند و من این نوید را به همه می دهم این نفرات جانشینان خوبی برای قهرمانان امرزو ما هستند. ما در تیم نوجوانان و حتی در ایران،کشتی گیران بسیار خوبی داریم که می توانند در رده جوانان و بزرگسالان بهترین نتایج را در رقابت های جهانی و المپیک کسب کنند و باعث سرافرازی هر چه بیشتر کشتی ایران شوند.

منبع: مهر

برچسب ها: ورزش و جوان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت
چرا شفر موفق شد؟

چرا شفر موفق شد؟

محمد آیتی / روزنامه نگار
بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

مریم اسداللهی‌سهی / فعال اجتماعی
لیگ هفدهم مهیج نبود

لیگ هفدهم مهیج نبود

علی لطیفی / پیشکسوت باشگاه استقلال
فیلم و تصویر