تاریخ انتشار:۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
کد خبر: ۹۲۳۶
print
email
با برگزاری رقابت های مقدماتی ۵ وزن نخست کشتی آزاد نوجوانان جهان، ۲ کشتی گیر ایران راهی دیدار ماقبل فینال شدند.
ورزش و جوان- دور مقدماتی رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان از ظهر امروز جمعه در شهر آتن پایتخت یونان آغاز شد که طی آن نمایندگان پنج وزن نخست ایران به میدان رفتند.
 نتایج کشتی های صبح امروز تا این مرحله به شرح زیر است:

در وزن ۴۲ کیلوگرم مهدی ویسی در دور نخست باید به مصاف خوان کورتز از مکزیک می رفت که با توجه به عدم حاضر شدن حریف مکزیکی به روی تشک، این دیدار با نتیجه ١٠ بر صفر به سود ویسی اعلام شد. وی در دور بعد به مصاف حریفی از ازبکستان رفت و با نتیجه ۴ بر یک مغلوب شد. بدین ترتیب ویسی باید منتظر رسیدن حریفش به فینال باشد تا او هم بتواند در گروه شانس مجدد حضور یابد.

در وزن ۵۰ کیلوگرم محمد خدابخشی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف نارمانداخ از مغولستان رفت و با نتیجه ۱۴ بر ۱۲ مغلوب حریف شد. بدین ترتیب خدابخشی باید منتظر فینالیست شدن آزادکار مغول باشد تا او هم به گروه شانس مجدد راه یابد.

در وزن ۵۸ کیلوگرم مرتضی پورمرتضوی باید در دور نخست به مصاف خوان کوئیزا از کلمبیا می رفت که با توجه به حاضر نشدن حریف، نماینده کشورمان با نتیجه ١٠ بر صفر پیروز شد و به مرحله یک هشتم نهایی رفت. پورمرتضوی در این مرحله با نتیجه ١٠ بر صفر مغلوب توران بایراموف از آذربایجان شد. وی باید در انتظار فینالیست شدن این حریف باشد تا بتواند در گروه شانس مجدد به مبارزاتش ادامه دهد.

در وزن ۶۹ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست باید در دور دوم مقابل میرانبیک سلیمانوف از قزاقستان به میدان می رفت که با عدم حضور حریف روی تشک، نخودی با نتیجه ۱۰ بر صفر به عنوان فرد پیروز این دیدار معرفی و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.وی در این مرحله به مصاف آزادکاری از ارمنستان رفت و موفق شد حریفش را با نتیجه ۵ بر ۴ شکست دهد  و راهی نیمه نهایی شود.

در وزن ۸۵ کیلوگرم عباس فروتن در دور نخست باید به مصاف برایان والدرما از کلمبیا می رفت که با توجه به حاضر نشدن حریفش با نتیجه ١٠ بر صفر پیروز و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. وی در  این مرحله به مصاف حریفی از آمریکا رفت و با پیروزی ۹ بر ۳ به مرحله بعدی راه یافت. فروتن در ادامه رودرروی حریفی از ازبکستان قرار گرفت و در حالیکه ۹ بر صفر جلو بود توانست حریف خود را ضربه فنی کند. وی با این پیروزی راهی نیمه نهایی شد.

با توجه به قانون جدید، این مسابقات امروز تا مشخص شدن نفرات راه یافته به فینال ادامه خواهد داشت، صبح فردا نیز نفرات حاضر در دیدارهای فینال، رده بندی و شانس مجدد، دوباره وزن کشی خواهند کرد و رقابتهای شانس مجدد نیز برگزار می شود. در ادامه نیز فردا شب، مسابقات رده بندی و فینال برای مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن نخست برگزار خواهد شد.

همچنین وزن کشی رقابت‌های پنج وزن دوم نیز صبح فردا شنبه برگزار خواهد شد و مسابقات نیز همانند برنامه مسابقات پنج وزن نخست در دو روز برگزار می شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت
چرا شفر موفق شد؟

چرا شفر موفق شد؟

محمد آیتی / روزنامه نگار
بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

مریم اسداللهی‌سهی / فعال اجتماعی
لیگ هفدهم مهیج نبود

لیگ هفدهم مهیج نبود

علی لطیفی / پیشکسوت باشگاه استقلال
فیلم و تصویر