تاریخ انتشار:۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
کد خبر: ۱۰۰۰۵
print
email
نمایندگان اوزان ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم ایران راهی دیدار نهایی کشتی آزاد بازی‌های داخل سالن آسیا شدند و نادر حاج آقانیا در سبک وزن و فرزاد عموزاد در 65 کیلوگرم به دیدار رده بندی رفتند.

ورزش و جوان در آغاز رقابت های کشتی آزاد بازی های داخل سالن آسیا در عشق آباد ترکمنستان، چهار نماینده ایران به روی تشک رفتند که حسین الیاسی در وزن ۷۴ و مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم فینالیست شدند و نادر حاج آقانیا در وزن ۵۷ کیلوگرم و فرزاد عموزاد در وزن 65 کیلوگرم به دیدار رده‌بندی رفتند.

در وزن 57 کیلوگرم نادر حاج آقا نیا پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 2 عبداله حمیداله از افغانستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل اولوبک ژولدوشبیکوف از قرقیزستان با نتیجه 18 بر 14 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در مصاف با گابیت تولیپبای از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر (ضربه فنی) شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حاج آقا نیا عصر امروز برای کسب مدال برنز به مصاف مرتموهامت آتایف از ترکمنستان می رود.

در وزن 65 کیلوگرم فرزاد عموزاد خلیلی در دور نخست مقابل کاتای یرلانبک از چین با نتیجه 8 بر 6 به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل باجرانگ از کشور هند با نتیجه 13 بر 8 شکست خورد و با  توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. عموزاد در این گروه با شکست 10 بر صفر جارویس تارکونگ از پالائو راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار عبدالقاسم فازیف از تاجیکستان است.

در وزن 74 کیلوگرم حسین الیاسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر یلاس رنگول از پالائو را شکست داد. وی در دور بعد مقابل منگ هی جیگان از کشور چین را با نتیجه 9 بر 4 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. الیاسی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر ژیگر ذاکیروف از قزاقستان را شکست داد  و راهی دیدار فینال شد. حریف الیاسی در دیدار فینال بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان است.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور نخست با نتیجه 8 بر یک چائوکیانگ یانگ از چین را از پیش رو برداشت، وی در دور دوم با نتیجه 4 بر یک نوراحمد احمدی از افغانستان را از پیش رو برداشت  و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله با نتیجه 14 بر 3 از سد یوسوپ ملیجایف از ترکمنستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی عصر امروز در دیدار فینال به مصاف رستم اسکندری دارنده مدال برنز آسیا، از تاجیکستان می رود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت
چرا شفر موفق شد؟

چرا شفر موفق شد؟

محمد آیتی / روزنامه نگار
بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

مریم اسداللهی‌سهی / فعال اجتماعی
لیگ هفدهم مهیج نبود

لیگ هفدهم مهیج نبود

علی لطیفی / پیشکسوت باشگاه استقلال
فیلم و تصویر